Näo noorendamine laseriga on kosmeetiline protseduur, mis võimaldab siluda väikesi ja keskmisi kortse. Pärast manipuleerimist näeb nahk välja uuenenud, pinguldatud ja elastne. Selle käigus mõjutab laser ainult teatud kihte, samas kui epidermis jääb puutumata. Tänu sellele tehnikale aktiveeritakse rakutasandil regenereerimisprotsessid ja vanusega seotud muutused peatatakse.
Mida
Näolaser kosmetoloogias on spetsiaalne seade, mille peamine ülesanne on muuta energia suure intensiivsusega kiirgusvooks. See taktika on väga populaarne ja seda pakuvad paljud kosmeetikakliinikud.
Näo noorendamine laseriga koosneb valguskiire võimest põhjustada kuni 1 mm sügavusi põletusi.
Alusrakud hakkavad intensiivselt jagunema, mis viib uue epidermise moodustumiseni.
Seega korrigeeritakse kerge ja keskmise raskusega miimilisi kortse, tugevdatakse nahka ja suurendatakse selle elastsust.
Protseduuri ajal tehakse laseriga kokkupuude naha probleemsetele piirkondadele. Sellisel juhul märgitakse tala läbitungimine ühe millimeetri sügavusele. Selle tulemusena hävitatakse vanad rakud ja nende asemele hakkavad tekkima uued.
Pärast laseriga noorendamist on oluline nahka korralikult hooldada, mis kiirendab taastumist ja takistab tüsistuste teket.
Selleks kasutage niisutava, rahustava toimega tooteid. Antioksüdante sisaldavat kosmeetikat kasutatakse laialdaselt.
Täiendav päikesekaitse (kreemid, vedelikud) on sama oluline. Samuti peate meeles pidama naha puhastamist õrnade vahenditega.
Näo noorendamise protseduuri saab teha mitut tüüpi laseriga. Reeglina on need erbium, CO2 ja neodüüm. Need erinevad üksteisest lainepikkuse, sügavuse ja mõju rakendamise meetodite poolest.
Meetodid
Näo laserravi on jagatud mitut tüüpi.
Fraktiivne ablatiivne noorendamine
See tehnika hõlmab naha kosmeetiliste defektide punkti eemaldamist. Teadlased on tõestanud, et epidermise erinevates tsoonides on rakustruktuurid erinevates kasvufaasides. Selle tulemusena on ühes piirkonnas nahk kahjustatud ning teistes pehmem ja tervem. Ablatiivse laser noorendamise meetodit kasutatakse punktmõju teostamiseks ainult probleemsetele piirkondadele.
Biorevitaliseerimine laseriga
See on uuenduslik tehnoloogia, mis viiakse läbi ilma operatsioonita. Aitab toime tulla selliste plekkidega nagu sügavad kortsud ja armid. Töö käigus edastatakse lühikesed laserimpulsid, mis põletavad maha surnud nahakihid, jättes ruumi uute rakkude tekkeks.
Lisaks käivitab biorevitaliseerimine kollageeni ja elastiini kiudude tootmise. Tulemuse kiirendamiseks töödeldakse nahka eelnevalt spetsiaalse koostisega, mis jõuab sügavatesse kihtidesse ja küllastab need kõigi kasulike mikroelementidega.
Mitteablatiivne kiirgus
Näo pind puutub kokku pikkade laserkiirtega. Seda tüüpi protseduur on rakendamisel tõsisem, seetõttu on see ette nähtud ainult teatud näidustuste olemasolul, näiteks sügavate armide, keemiliste kahjustuste jälgede ja tugevate löövete korral.
Mitteablatiivne noorendamine ravib korraga kogu näopinda.
Katmine laseriga
See on üks minimaalselt invasiivseid protseduure. Vanusega seotud muutuste korrigeerimiseks kasutatakse safiir- või erbiumi tüüpi laserit, mille tõttu avaldub nahale pehme, kuid sügav mõju.
See tõstmine eemaldab väljendusjooned, pinguldab näokontuuri, kõrvaldab akne ja silub varesejalad.
Fotonoorendus
See on kõigi ülaltoodud protseduuride kombineeritud meetod. Enamasti kasutatakse seda taktikat naha toonuse ja elastsuse parandamiseks.
Näidustused
Näonaha noorendamine laseriga toimub teatud probleemide korral, sealhulgas:
- märkefotovananemine;
- mõjuvinnidja pärast aknet;
- vinnidarmistumine;
- ebaühtlanevarjuepidermis;
- vormimineveresoontevõrk;
- pikendamineaastast;
- esilekerkiminekortsud. . .
Samuti on soovitatav protseduur läbi viia, kui turgor väheneb või on suurenenud pigmentatsioon.
Vastunäidustused
Silmalaugude ja näo noorendamisel laseriga on teatud piirangud.
Seega teatud tingimustel manipuleerimine eitatakse. Peamiste vastunäidustuste hulgas on järgmised:
- diagnoositud suhkurdiabeet;
- vähieelnepatoloogilised protsessid;
- kroonilinehaigused ägenemise staadiumis;
- haigusedsiduvsüsteemsed koed;
- nakkavja põletikulised protsessid raskendatud kujul;
- epileptilinekrambid;
- onkoloogilineneoplasmid;
- vastuvõtu perioodmeditsiinilineravimid, mis suurendavad naha tundlikkust ultraviolettkiirguse suhtes.
Lisaks on selline protseduur raseduse ja rinnaga toitmise ajal keelatud.
Ettevalmistus
Laser noorendamise seanss ei vaja erilisi ettevalmistavaid meetmeid. Patsient peab kõigepealt külastama arsti, kes hindab naha üldist seisundit, määrab kindlaks kõik probleemid ja samuti veendub, et puuduvad võimalikud piirangud.
Mõni päev enne manipuleerimise eeldatavat kuupäeva peate loobuma dekoratiivkosmeetika kasutamisest, reisidest solaariumisse ja päevitumisest avatud päikesevalguses.
Kui protseduur viiakse läbi suvel, on vaja kaitsta nahka intensiivse ultraviolettkiirguse eest. Selleks tuleb enne õue minekut kanda näole päikesekreem.
Edusammud
Kogu laseriga noorendamise protsess hõlmab mitmete järjestikuste toimingute rakendamist. Esiteks puhastatakse probleemse piirkonna nahapind. Selleks võib kasutada koorijaid või spetsiaalseid koorijaid.
Seejärel kantakse väike kogus anesteetilist geeli, mis võimaldab protseduuri läbi viia, tekitamata kliendile ebamugavust.
Pärast seda jätkab kosmetoloog otse laseriga töötamist. Ühe seansi jooksul, sõltuvalt olemasolevate probleemide tõsidusest, saate töödelda kogu näopinda, dekolteed ja kaela.
Viimases etapis pühitakse epidermis pehmendava lahusega.
Kestuse poolest võtab üks seanss aega umbes 60 minutit.
Protseduuri kestus ja sagedus
Soovitud tulemuse saamiseks soovitavad kosmeetikud teha täielikku laser-noorenduskuuri, mis võib hõlmata 3–5 seanssi, mille vahe on 14–21 päeva.
Efekti säilitamiseks ja suurendamiseks tulevikus saate teha ühe protseduuri aastas.
Kui kaua mõju kestab
Sõltuvalt valitud nahahooldusmeetodist võib tulemus kesta 12-18 kuud.
Hoolitse pärast
Pärast iga seanssi on epidermise taastamiseks vaja teatud aega, samuti peab patsient järgima mitmeid spetsialisti antud soovitusi.
Kahe nädala jooksul tuleb töödeldud piirkondadele kanda niisutajat ja hüaluroonhapet sisaldavaid tooteid.
Esimesel päeval pärast manipuleerimist on dekoratiivkosmeetika kasutamine keelatud. Lisaks peate kuni epidermise täieliku uuendamiseni unustama koorimised ja koorimised.
Vanuselaikude tekke vältimiseks soovitavad kosmeetikud kasutada päikesekaitsekreeme, mille SPF tase on üle 30.
Kiiremaks taastumiseks pärast laseriga kokkupuudet on ette nähtud tugevdavad vitamiinikompleksid. Pesemiseks võite kasutada osoonitud vett. Rohkem aega tuleks pühendada õueskäikudele.
Ainult kõigi nahahoolduse soovituste range rakendamine rehabilitatsiooniperioodil aitab mitte ainult säilitada saavutatud tulemust, vaid takistab ka tagajärgede teket.
Tüsistused
Sõltumata sellest, milline mõju on nahal, ei ole pärast seda välistatud erinevate kõrvaltoimete ilmnemine.
Punetus, koorimine ja sügelus võivad tekkida kohe pärast laseriga noorendamise protseduuri. Sellised sümptomid on normaalsed ja kaovad iseenesest lühikese aja jooksul.
Harvadel juhtudel täheldatakse hüperpigmentatsiooni, arme ja arme. Lisaks võib herpesviirus aktiveeruda, mille kõrvaldamiseks määrab arst antiherpeetiliste ravimite võtmise.
Samuti võib pärast kosmeetilist manipuleerimist patsienti häirida turse, kerged valulikud aistingud, mis tekivad kooriku töödeldud ala pinnale.
Selliste kõrvaltoimete ilmnemise põhjus on enamikul juhtudel spetsialisti poolt protseduuri läbiviimise tehnika rikkumine või kliendi teadmatus retseptidest ettevalmistus- või rehabilitatsiooniperioodil.
Eelised ja puudused
Laser noorendamise eeliste hulka kuulub kõrge efektiivsus, ohutus, kirurgilise sekkumise puudumine. Lisaks toovad kosmeetikud esile asjaolu, et see tehnika sobib igale nahatüübile.
Peamiste puuduste hulgas on valulikkus, mitmete vastunäidustuste olemasolu, negatiivsete reaktsioonide tõenäosus, pikk taastumisperiood ja kõrge hind.
Näo laser noorendamist peetakse parimaks alternatiiviks süstimismeetoditele võitluses vanusega seotud muutuste vastu. Samal ajal on oluline mõista, et lõpuks ei sõltu tulemus mitte ainult spetsialisti oskuste tasemest, vaid ka organismi omadustest ja kliendi kõigi soovituste täitmisest.