Plasmolifting: mis see on, vastunäidustused

plasma naha noorendamine

Plasma saadakse pärast vere töötlemist tsentrifuugimismeetodil ja kosmeetik süstib selle probleemsetesse nahapiirkondadesse. Selle tulemusena taaskäivitub metaboolne mehhanism, suureneb kollageeni ja elastiini tootmine ning tekivad fibroblastid. Ilmuvad uued tüvirakud ja suureneb hüaluroonhappe tootmine.

Plasmolifting toimib sügaval tasemel, nii et patsiendid märkavad, et nahk on pärast protseduuri märgatavalt muutunud. See muutub siledaks, selle välimus paraneb ja elastsus taastub. Näoovaal pinguldub, sügavad voldid vähenevad, peened kortsud kaovad.

kuidas plasma lifting töötab

Plasma kasutamine ei piirdu ainult kosmetoloogiaga. Meetodit kasutatakse laialdaselt juuste väljalangemise raviks, arst teeb süste peanahasse. Lisaks kasutavad spetsialistid plasmat põlveliigese ureaplasma ja artroosi raviks.

Kuidas verd valmistatakse?

Õde võtab veenist verd. See asetatakse tsentrifuugi ja kiirendatakse, kus seda töödeldakse 15 minutit. Selle tulemusena jaguneb veri järgmisteks kihtideks:

Arst määrib kliendi näole antiseptikumi. Seejärel tõmbab ta keskmisest kihist verd steriilsesse süstlasse ja seejärel teeb probleemsetesse piirkondadesse arvukalt süste. Esimesel poolel tunnil on näol näha väikesed süstidest tekkinud täpid, seejärel need kaovad. Nädala pärast märkavad patsiendid peente joonte ja kortsude vähenemist.

Kellele plasmalifting sobib?

Protseduur meeldib neile klientidele, kes väldivad mehaanilist ja keemilist koorimist. See on ohutu, sest kosmeetik süstib probleemsetesse piirkondadesse patsiendi enda verd. Keha ei lükka seda tagasi ja sellel ei ole kõrvaltoimeid. Plasma on kasulik, kuna sisaldab hormoone, vitamiine ja ensüüme.

Kosmeetikud usuvad, et plasmateraapiat tuleks teha neile klientidele, kellel on järgmised nahaprobleemid:

Meetod on eriti tõhus kombineerituna teiste kosmeetiliste protseduuridega, näiteks mesoteraapia või biorevitalisatsiooniga. Protseduur viiakse läbi üks kord aastas. Vajadusel võib seda teha sagedamini, näiteks kaks korda aastas. Noored saavad teha ühe või kaks seanssi ning vanemas eas võib protseduuride arvu suurendada kaheksani.

plasma tõstmise omadused

Selleks, et plasma liftingu efekt kestaks võimalikult kaua, tuleb nahka korralikult hooldada. Seda tuleb põhjalikult puhastada neutraalse ph-ga toodetega, niisutada ja toita. Mõne aja pärast võib süste korrata.

Protseduuri omadused

Plasmoliftingut tehakse kliinikus, seda ei tehta kodus. Algstaadiumis võetakse patsiendi veenist verd, seejärel töödeldakse see laboris ja asetatakse masinasse. Tsentrifuugimise käigus vabaneb suurel hulgal trombotsüüte sisaldav plasma.

Kui klient tuleb tagasi kosmeetiku vastuvõtule, teeb arst süste. Protseduur on praktiliselt valutu, kuna spetsialist kasutab väga õhukest nõela. Seanss kestab umbes 30 minutit. Klient peab olema valmis selleks, et süstekohtades võib tekkida kerge turse. See toimub kolme päeva jooksul. Süstekohti töödeldakse iga päev spetsiaalse kreemiga. Nädala pärast pole nõelajälgi enam näha.

Mõju pärast ravi on märgatav mõne nädala pärast ja püsiv paranemine ilmneb pärast süstimiskuuri. Patsient märkab esimesi positiivseid muutusi pärast 4 seanssi. Nägu muutub nooremaks, nahk pinguldub.

Plasmat süstitakse naha alla kord 3 nädala jooksul, arstivisiitide arv sõltub patsiendi naha seisundist. Seansside vaheaegadel algab epidermise taastamise protsess. See muutub elastsemaks, kotid silmade all kaovad ja naha lõtvumine väheneb. Põskedele ilmub õhetus, jume muutub värskeks.

Noortel on positiivsed muutused nähtavad juba pärast esimest protseduuri ning püsiv efekt ilmneb mõne päeva jooksul pärast seansi lõppu. Tulemuste konsolideerimiseks peate läbima 2 kuni 5 protseduuri.

Plasmaliftingu mõju kestab umbes kaks aastat, kuid kõik sõltub organismi individuaalsetest omadustest. Meetodi eeliste hulgas on lühike rehabilitatsiooniperiood ja hormoonide mõju täielik puudumine.

Vastunäidustused

Nagu kõigil tõhusatel protseduuridel, on ka plasmaliftingul vastunäidustused. Süstid on keelatud, kui:

Plasmatehnoloogiad kosmetoloogias ja dermatoloogias: uued võimalused ja kasutusväljavaated

Plasmatehnoloogiate kasutamine on kosmetoloogias suhteliselt uus suund ja pole veel päris selge. Esimesed aparaadid loodi alternatiivina lasernoorendusele, kuid värsked uuringud näitavad, et plasma kasutamise võimalused on palju laiemad.

Plasma: mis see on?

Plasmatehnoloogia kasutamise eeliste mõistmiseks mõistame esmalt, mis on plasma. Plasma on gaas, mis erinevalt meile harjunud stabiilsetest gaasidest ei koosne ainult neutraalsetest molekulidest, vaid sisaldab ka laetud osakesi – vabu elektrone ning positiivseid ja negatiivseid ioone (ja mõnel juhul koosneb ainult nendest laetud osakestest).

Hoolimata asjaolust, et plasma sisaldab erineva märgiga osakesi, on positiivsete ja negatiivsete laengukandjate arv mahuühiku kohta peaaegu sama - see tähendab, et plasma kogulaeng on null. Seda omadust, mis eristab plasmat teistest laetud osakesi sisaldavatest süsteemidest (näiteks elektron- või ioonkiired), nimetataksekvaasineutraalsus. Samal ajal säilitab plasma peamise omaduse, mis eristab seda stabiilsetest gaasidest - võime suhelda välise elektromagnetväljaga ja juhtida elektrivoolu.

Gaas muutub plasma olekuks, kui sellele kantakse üle suur hulk energiat, mis võib aatomitelt elektrone "ära rebida". Seega nimetatakse plasmat neljandaks (tahke, vedela ja gaasilise) aine agregatsiooni olekuks.

plasma agregatsiooni seisund
 1. Aine füüsikalised olekud
 2. Suurenenud energia
 3. Tahke aine. Tahkes olekus säilitab aine oma kuju ja mahu – seda moodustavad molekulid on omavahel ühendatud tugevate sidemetega ja paigutatud rangelt järjestatud viisil. Madalatel temperatuuridel kõik ained külmuvad ja muutuvad tahketeks aineteks
 4. Vedelik. Vedelas olekus aine säilitab mahu, kuid ei säilita kuju — molekulide vahel on külgetõmme, mis on piisavalt tugev, et hoida neid lähestikku, kuid mitte piisavalt tugev, et säilitada konstantset struktuuri.
 5. Gaas. Gaasi molekulid interakteeruvad nõrgalt ja liiguvad kaootiliselt, mille tõttu gaas täidab kogu olemasoleva mahu.
 6. Plasma. See on osaliselt või täielikult ioniseeritud gaas. Suhtleb teiste laetud osakeste ja elektromagnetväljaga.

Selleks vajaminev energia sõltub konkreetsest ainest, nimelt selle aatomite väliste elektronkihtide struktuurist: mida kergemini aatom elektronist loobub, seda vähem tuleb energiat selle eemaldamiseks kulutada. Looduslikes tingimustes on sellise energia allikaks eelkõige küte, kuid plasmat on võimalik saada ka muul viisil.

Plasma biomeditsiiniline toime

Spetsiifilised mõjud sihtkudedele sõltuvad kasutatava plasma tüübist, selle annusest, voolukiirusest, rõhust, kokkupuuteajast (parameetrid, mida seadme muutmine võib mõjutada) ja koe enda omadustest.

Küll aga tuleb tõdeda, et viimastel aastatel on üha enam tähelepanu pälvinud külma madala temperatuuriga plasma (35–40 o C) tehnoloogia, mis võimaldab saavutada raviefekte eluskudesid kahjustamata.

Lisaks leiti, et haavade ravimine külma madala temperatuuriga plasmaga kiirendab nende paranemist. Hiljutine ajakirjas avaldatud töö näitas, et selline plasma stimuleerib keratinotsüütide proliferatsiooni ja diferentseerumist, aktiveerides β-kateniini signaaliülekanderada ja inhibeerides E-kadheriini, mis vastutab rakkude kasvu kontakti pärssimise eest. Hiirtel, kelle haavu raviti madala temperatuuriga plasmaga, taastus 15 päeva pärast peaaegu täielik epidermise ja lihaskoe taastumine ning kollageenkiudude tihedus, samas kui looduslikult paranenud haavadel olid need protsessid palju aeglasemad.

haavade aeglane paranemine

Vasakpoolne haav paranes loomulikult, parempoolset haava raviti külma madala temperatuuriga plasmaga 3 korda päevas 5 minutit 2 nädala jooksul.

Hiljutised uuringud on leidnud ka, et külm plasma põhjustab ajutist sarvkihi barjäärifunktsiooni vähenemist ning suurendab naha läbilaskvust ravimitele ja kosmeetikale. Eeldatakse, et see on tingitud lipiidide kaksikkihtide ümberstruktureerimisest plasma mõjul ja ajutiste kanalite moodustumisest, mis hõlbustavad erinevate ainete läbimist.

 1. Sarvkiht
 2. Rakkudevahelised lipiidid
 3. Hüdrofiilne rühm
 4. Hüdrofoobne rühm
 5. Enne plasmaravi
 6. Pärast plasma kokkupuudet
 7. Algsesse olekusse naasmine

Samuti on tõestatud, et plasma kokkupuutel nahaga tekkivad impulsselektriväljad on võimelised muutma rakumembraanide elektrilaengut ja moodustama poore, mille kaudu võivad rakku siseneda erinevad toimeained. Seda nähtust nimetatakse elektroporatsiooniks.

Lisaks mõjutab plasma vere hüübimist, immuunsüsteemi ning vähirakkude proliferatsiooni ja apoptoosi [10].

Plasmameetodid kosmetoloogias

Plasmatehnoloogiate ajastu algust kosmetoloogias seostatakse plasma termiliste mõjudega. Seega põhinevad plasma noorendamise meetodid kudede kontrollitud termilisel kahjustusel, et käivitada regeneratiivsed protsessid ja kudede "uuenemine". See põhimõte on teistest riistvaralise noorendamise meetoditest peamine, kuid plasma kasutamisel on oma omadused.

Plasma naha regenereerimine

Plasma noorendamise teerajajaks on plasma naha regenereerimise tehnoloogia, mis ilmus 2006. aastal. Plasmat moodustava gaasina tehti ettepanek kasutada lämmastikku – inertgaasi, mis suudab oksüdatsiooniks ja põlemiseks vajaliku hapniku väljatõrjuda naha pinnalt. nahka ning seeläbi minimeerida põletuste ja armide tekkeohtu.

Seadme käepidemes oleva ülikõrge sagedusega elektrivoolu mõjul ioniseeritakse lämmastiku molekulid ja moodustub plasma, mis toimetatakse nahale kontaktivabalt millisekundiliste impulsside kujul (see mitte- kontaktravi meetod võimaldab nahal kiiresti jahtuda ja välistab seadme osade põletusohu). See tähendab, et plasma on sisuliselt elektrienergia "kandja".

Kui plasma jõuab nahka, jaotub selle energia kiiresti üle pinna ja soojendab nahka – esmalt epidermis ja seejärel (olenevalt kasutatud energiatasemest) pärisnahk, moodustades pöördumatute termiliste kahjustuste pindmise tsooni ja termilise modifikatsiooni sügavam tsoon.

plasma lifting kosmetoloogias
 1. Pulsi energia
 2. Termilise modifitseerimise tsoon (punane)
 3. Termilise kahjustuse tsoon (roosa)

Termilise efekti sügavuse ja pindala määrab energia seadistus ja tipukoha suurus, mida saab suurendada või vähendada, liigutades otsikut nahapinnale lähemale või kaugemale. Seega mõjutavad madala energiatarbega impulsid (umbes 1 J) ainult epidermist, kõrge energiaga (3–4 J) aga soojendavad pärisnahka (sügavus ulatub 500–600 µm).

On oluline, et erinevalt laseritest ei nõua plasma kromofooride olemasolu nahas, nii et kudede kuumenemine toimub ühtlaselt, ilma kudede plahvatusliku aurustumiseta. Vana kahjustatud epidermise kiht toimib alusrakkude "bioloogilise kaitsesidemena" ja püsib paigal, kuni moodustub uus, ja seejärel koorub järk-järgult maha. Lisaks võimaldab see ravida mis tahes fototüüpi nahka ja vähendab kõrvalmõjude, nagu armid, infektsioonid ja depigmentatsioon, riski. Isegi suure energiakuluga ravi korral toimub neoepitelisatsioon kiiresti ja lõpeb tavaliselt 5–7 päeva jooksul pärast protseduuri.

Nahakihis toimuvad protsessid kestavad kauem. Vahetult pärast töötlemist täheldatakse kollageenkiudude kokkutõmbumist (neis piirkondades, kus kuumutustemperatuur ületas 60 o C) ja reaktsioone kuumašokile, seejärel toimub kahjustatud struktuuride järkjärguline hävimine ning neokollageneesi ja neoelastogeneesi aktiveerumine. Naha remodelleerumisprotsessid kestavad vähemalt 3 kuud pärast ravi.

plasma tõstmine enne ja pärast
 1. Enne
 2. Pärast
 3. 4. päev

Fraktsionaalne mikroplasma RF tehnoloogia

Teine võimalus plasma eriomaduste kasutamiseks vananemisvastastes protseduurides on fraktsionaalne mikroplasma RF tehnoloogia, mis ilmus 2010. aastal.

Manipulaatori spetsiaalsetel otstel (liikuvate rullide või lamedate statsionaarsete kinnituste kujul) on palju nõelelektroode (spicules). Nahapinnale mõne mikromeetri lähenedes tekitab elektroode läbiv võimas elektriline raadiosageduslahendus plasmasähvatusi (kõrge tihedusega mikroplasmalahendusi).

Need välgud "läbistavad" epidermise ja dermise ülemised kihid, moodustades mikrokanalid, mida ümbritseb termilise kahjustuse tsoon. Rulli edasise pöörlemise korral (või statsionaarse otsikuga surve all) surutakse spiikulid nendesse ablatsioonipiirkondadesse, avaldades neile täiendavat mehaanilist mõju.

Kahjustuste sügavuse ja suuruse määrab ka impulsside energia ja kestus (põrsaste nahal tehtud uuringute kohaselt võivad ablatsioonikaevud ulatuda 50–200 µm sügavusele ja 80–200 µm läbimõõdule ning koagulatsioon tsoon võib ulatuda nende ümber veel 100–200 µm). Epitelisatsioon lõpeb 3–4 päevaga, naha remodelleerumisprotsessid kestavad kuni 6 kuud.

Fraktsionaalne mikroplasma RF ravi on soovitatav vanusega seotud muutuste (kortsud, naha lõtvumine jne) korrigeerimiseks, samuti nahatooni ühtlustamiseks ja armide vähendamiseks. Lisaks võimaldab protseduuride kiirus (keskmiselt 10 minutit 5 korda üle näo) kasutada rulle suurte nahapiirkondade, näiteks kõhu, töötlemiseks.

mis on plasmateraapia

Plasmateraapia ehk PRP-teraapia on uuenduslik lahendus ilu ja nooruse jaoks. Teadlased leidsid meetodi, mis kasutab naha välimuse ja tervise parandamiseks patsiendi enda vereplasmat. Seega võib seda pidada üheks kõige loomulikumaks tehnoloogiaks esteetilises meditsiinis.

PRP-teraapia olemus: plasma toimemehhanism

plasmateraapia olemus

Plasmateraapia – mis see protseduur on? Mõte seisneb selles, et patsiendi veri võetakse esmalt veenist, seejärel asetatakse see tsentrifuugi – seal eraldatakse plasma punastest verelibledest ja leukotsüütidest. Seejärel süstitakse seda piirkondadesse, mis vajavad mingil moel noorendamist või parandamist. Tänu sellistele süstidele stimuleeritakse oma fibroblastide (sidekoerakkude) tööd, mis vastutavad kollageeni ja elastiini tootmise eest.

Miks see nii tõhus on? Fakt on see, et vereplasma ei sisalda mitte ainult vitamiine ja valke, vaid ka kõrget kontsentratsiooni vereliistakuid, mis aktiveerivad kehas ainevahetusprotsesse.

Selgub, et PRP-teraapial on kahekordne toime: tänu patsiendi enda ressurssidele kiireneb rakkude uuenemise protsess, samuti stimuleerivad mikronõelad kudede taastumist.

Lisaks lisatakse mõnikord plasmale hüaluroonhapet, kehaga seotud ainet. See võimaldab nahka veelgi põhjalikumalt niisutada.

Plasma raviomadused muudavad selle universaalseks vahendiks võitluses värske ja õitsva välimuse eest. Selle toimimise põhimõte on tegelikult enesenoorendamine seestpoolt.

Sellisest protseduurist võib oodata järgmisi mõjusid:

 • Paranenud jume;
 • Suureneb naha elastsus ja niisutus;
 • Pigmendilaigud kaovad või muutuvad vähem märgatavaks;
 • Näoovaal pinguldub;
 • Rasunäärmete talitlus normaliseerub;
 • Armid, armid ja aknejärgne akne muutuvad vähem märgatavaks.
 • Plasmateraapia kiirendab ka naha taastumist pärast erinevaid koorimisi ja seda kombineeritakse üldjuhul teiste kosmeetiliste protseduuridega.

PRP-ravi näidustused ja vastunäidustused

plasmateraapia näidustused ja vastunäidustused

Mis on plasmateraapia kosmetoloogias? Vaatame lähemalt selle erinevaid võimalusi.

Näidustusedplasmateraapia:

 • Väljendus ja vanuse kortsud;
 • Pigmentatsioon pärast liigset päevitamist;
 • Kuiv ja tundlik nahk;
 • Suurenenud rasune nahk;
 • näo ovaali "lõtvus";
 • Lahtine nahk kehal.

PRP-teraapiat ei kasutata ainult näo noorendamiseks, vaid ka erinevate kehapiirkondade korrigeerimiseks – näiteks kõhu, rindade, puusade ja tuharate pinguldava efekti saavutamiseks. Lisaks kasutatakse intiimse plasma noorendamiseks oma vereplasmat, kuna see lahendab esteetilised probleemid ja kõrvaldab selle õrna piirkonna liigse kuivuse.

Plasmateraapia vastunäidustused:

 • Krooniliste haiguste ägenemine;
 • Põletikulised protsessid süstekohtades;
 • Plasmateraapia on tõsine meditsiiniline protseduur, mida saab läbi viia ainult eriharidusega arst. Seetõttu on oluline spetsialist hoolikalt valida.

Protseduuri ettevalmistamine

Oluline on läheneda PRP-teraapia seansile täie vastutustundega. Umbes nädal enne konsulteerige arstiga, kes määrab vajalikud testid vastunäidustuste välistamiseks ja võimalike tüsistuste vältimiseks.

Mida tuleb enne protseduuri teha?

 • Võtke üldised ja biokeemilised vereanalüüsid;
 • Tehke HIV-i ja hepatiidi test;
 • Nädal enne plasmateraapiat vältige koorimist;
 • Vältige alkoholi joomist ja suitsetamist 7 päeva jooksul;
 • Lõpetage ravimite võtmine nädalaks;
 • Ärge sööge enne seanssi üle – parem on mõni tund enne vahepala süüa.

Nende soovituste järgimisest sõltub protseduuri ohutus ja patsiendi rahulolu lõpptulemusega.

Plasmateraapia tehnika

Üks plasmateraapia seanss kestab umbes sama kaua kui teised süstitavad iluprotseduurid. See koosneb mitmest etapist:

 • Patsiendi nägu puhastatakse kosmeetikatoodetest ja muudest saasteainetest.
 • Valu vähendamiseks kantakse korrektsioonipiirkondadele anesteetiline kreem.
 • Patsiendi veenist võetakse veri ja katseklaas asetatakse kohe tsentrifuugi.
 • Pärast 10-15-minutilist tsentrifuugimist eraldatakse plasma ülejäänud veremassist.
 • Õhukeste, vähetraumaatiliste nõelte abil süstitakse plasma patsiendi naha alla.
 • Lõpptulemust saab hinnata keskmiselt kahe nädala pärast, kui nahk on täielikult taastunud.

Kui märgatav see on, sõltub patsiendi naha vanusest ja seisundist. Näiteks 30-aastased tüdrukud näevad peaaegu kindlasti olulist erinevust, kuid 60-aastaselt ei tohiks te oodata uimastamist, kuigi naha kvaliteet ja selle turgor paranevad igal juhul.

Taastusravi periood

Plasmateraapia mõju täielikuks nautimiseks on oluline järgida lihtsaid soovitusi vähemalt paar päeva pärast seanssi.

 • Vältige dekoratiivkosmeetikat, kuna näo tarbetu manipuleerimine võib põhjustada põletikulisi protsesse;
 • Ärge puudutage, hõõruge ega kriimustage korrigeerimispiirkondi;
 • Puhastage nahka pehmete toodetega, mis ei sisalda abrasiivseid osakesi ega alkoholi;
 • Kasutage kõrge kaitsefaktoriga päikesekreemi ja vältige otsest päikesevalgust;
 • Vältige alkoholi joomist ja ravimite võtmist mitu päeva, et mitte häirida taastumisprotsesse;
 • 2 nädala jooksul hoiduge sauna, solaariumi ja basseini külastamisest.

Alternatiivsed protseduurid

Mõned patsiendid ootavad PRP-ravilt radikaalset noorendamist ja kui tulemused ei tundu piisavalt väljendunud, võivad nad pöörduda alternatiivsete tehnikate poole.

Mesoteraapia. See on tervislike vitamiinikokteilide sisseviimine naha alla või peanahasse. Näo mesoteraapia on populaarne selle madala valutaseme tõttu.

Kontuurplastik. Välimuse korrigeerimine täiteainetega on üks trendikamaid protseduure. Näo kontuurimine annab kiireid tulemusi.

Botuliinravi. Botuliintoksiini süstid siluvad kiiresti kortsud, kuid mõne kuu pärast "tulevad tagasi".

Riistvara tehnikad. Tänapäeval on populaarsed mitteinvasiivsed ilu taastamise meetodid – näiteks laseri kasutamine. Peaasi on valida kõige ohutum.

Keerme tõstmine. Niitidega noorendamine võib tõhususe poolest konkureerida plastilise kirurgiaga. Ja kui valite kvaliteetsed materjalid, on see ka füsioloogiline, sest enamik kaasaegseid niite on imenduvad.

Järeldus

Huvi plasmatehnoloogiate vastu kasvab – seda kinnitab viimastel aastatel turule ilmunud seadmete suur hulk. Plasma noorendamine annab õrnema efekti kui ablatiivsed laserid, kuid sellega kaasneb vähem kõrvalmõjusid ja see on muutumas paremini kontrollitavaks. Täiendav eelis on võimalus kasutada plasmat tumedate nahafototüüpide raviks.

Lisaks on ilmunud kosmeetikaseadmed, mis genereerivad külma madala temperatuuriga plasmat, mis laiendab oluliselt plasmatehnoloogiate kasutamise väljavaateid ja viitab nende populaarsuse kasvule tulevikus.