Tasub teada, milline meetod sobib konkreetsele patsiendile kõige paremini, millised eelised ja puudused on noorendavatele salongiprotseduuridele omased.
Mesoteraapia näole
Üks populaarsemaid ja tõhusamaid salongi noorendavaid protseduure on näo mesoteraapia. Tehnika põhiolemus on kasulike toitainetega küllastunud spetsiaalsete mesokokteilide subkutaanne süstimine.
Paljudel juhtudel kasutatakse hüaluroonhapet – pehmete kudede loomulikku niisutavat komponenti, millel on väljendunud nahka pinguldavad ja noorendavad omadused.
Näidustused
- kuiv nahk;
- laienenud poorid;
- topeltlõua olemasolu;
- ebaselge näokontuur;
- vanusega seotud pigmentatsiooni olemasolu;
- näo kortsude ja voldikute olemasolu;
- hiljutine mehaaniline koorimine, laserpinna taastamine;
- ebatervislik jume toon;
- armide, tsikatrite olemasolu;
- rosaatsea;
- vinnid;
- rasunäärmete talitlushäired.
Vastunäidustused
- raseduse ja imetamise periood;
- vanus alla 35 aasta;
- allergilised reaktsioonid mesokokteilide koostisele;
- dermatoloogilised haigused;
- veresoonte patoloogiad;
- kroonilised haigused ägedas staadiumis;
- disaggregantide ja antikoagulantide (Aspiriin, Dicumarin, Felinin jne) võtmine;
- vere hüübimise rikkumine;
- palavikuline seisund;
- onkoloogilised haigused ja kasvajad.
Sagedus
Sõltuvalt patsiendi naha esialgsest seisundist määrab kosmeetik tavaliselt mesoteraapia kuuri, mis koosneb 5-10 seansist, mille intervall on 7 päeva. Mesokokteilide abil noorendamise esmast tulemust saab hinnata 3-4 seansi järel.
Efektiivsuse kestus
Kuna hüaluroonhape eritub inimkehast järk-järgult, kestab vananemisvastane toime tavaliselt kuni 6 kuud, seejärel hakkab raugema.
Kus seda pidada saab?
Näo mesoteraapia on vastutusrikas ja keerukas süstimisprotseduur, mida saab läbi viia ainult kõrgelt kvalifitseeritud ja kogenud kosmeetik. Seda tehnikat ei tehta kodus, selle iseseisval teostamisel kogenematu inimese poolt on ebameeldivad tagajärjed. Kodus saate kasutada mesoscooterit - üsna populaarset seadet, mis aga ei taga naha noorendamise märkimisväärset mõju ega kaitse ebaõige kasutamise korral probleemide ilmnemise eest.
Näo koorimine
Surnud naharakkude koorimine on vajalik naha seisundi ja terve jume parandamiseks. Kodus kasutatakse selleks valmiskoorijaid, gommage ja koorijaid. Kõige tõhusam variant on salongikoorimine. Puhastab naha põhjalikult epidermise surnud osakestest, kõrvaldab erinevad nahadefektid, normaliseerib nahavärvi.
Näidustused
- rasune nahk;
- komedoonide olemasolu;
- naha pigmentatsioon;
- topeltlõua olemasolu;
- näo kortsud, venitusarmid, lõualuud;
- vinnid;
- aknejärgsete märkide olemasolu;
- ettevalmistusperiood enne plastilist kirurgiat.
Vastunäidustused
- raseduse ja imetamise periood;
- allergilised reaktsioonid;
- kehatemperatuuri tõus;
- teatud ravimite võtmine;
- tüükade olemasolu näol;
- vinnid;
- herpes ägedas staadiumis;
- värsked haavad ja hiljutised näo ja selle kudede vigastused;
- onkoloogilised haigused ja kasvajad.
Kuidas seda teostatakse?
Näo koorimine salongis toimub järjestikku ja etapiviisiliselt.
Esiteks puhastab arst patsiendi naha mustusest ja kosmeetikajääkidest, seejärel pehmendab ja aurutab. Järgmisena kantakse katetele spetsiaalne keemiline lahus. Vajadusel tehakse kohalik tuimestus. Riistvara kasutamisel võivad lahusele mõjuda laser, ultraheli või harjad, et tagada selle ühtlane ja sügav tungimine.
Pärast seda eemaldab kosmeetik pealekantud kompositsiooni jäägid, teostab naha antiseptilise ravi ja vajadusel sideme.
Koorimise tüübid
- Mehaaniline. Ei tähenda riistvaratöötluse kasutamist.
- Keemiline. Sel eesmärgil kasutatakse kokkupuudet keemiliste ühenditega (hapetega).
- Puuviljad. Naha koorimine ja noorendamine toimub puuviljahapete (sidrun-, piim-, viinamarja-, viin-, õun-, glükoolhape) abil.
- Ultraheli. See hõlmab ultraheli lainete kasutamist.
- Laser. Selle teostamiseks kasutatakse laserkiirt.
- Teemant. Selle teostamiseks kasutatakse mikrodermabrasiooniseadet.
Sagedus
Enamasti piisab silmatorkavate tulemuste saavutamiseks ühest salongikoorimisseansist, kuid puhta ja terve naha säilitamiseks on vaja protseduuri läbi viia vähemalt 1-2 korda iga 30 päeva tagant. Pindmine koorimine koorib õrnalt surnud naharakud, sügavkoorimine on tõhus, kuid pehmete kudede jaoks palju traumeerivam. Taastumisperiood pärast koorimist kestab keskmiselt 2-7 päeva.
Näomaskid
Näomaskid on üks levinumaid võimalusi näonaha kodus hooldamiseks. Maske on lihtne peale kanda, need on soodsad ja võimaldavad saavutada seda, mis konkreetse inimese nahal puudub (niisutav, toitev, puhastav, matistav, akne ja muude ebatäiustega võitlemine). Näomaske ei saa mitte ainult osta, vaid ka ise valmistada.
Näonaha noorendamine maskide abil salongis viib läbi professionaalne kosmeetik. Ta valib maski koostise konkreetse patsiendi vanuse, seisundi ja olemasolevate nahaprobleemide põhjal. Tulemused on märgatavad pärast esimest seanssi.
Sordid nahatüübi järgi
Kosmeetikud eristavad maske normaalsele, kuivale, rasusele, allergeensele või tundlikule, kombineeritud, probleemsele nahatüübile, maske pigmenteerunud nahale, maske rosaatsea (laienenud kapillaaride, ämblikveenide olemasolu) jaoks.
Maskide klassifikatsioon: kuju järgi
- pulbriline. Esialgu on maski koostisosad kuivad, enne kasutamist tuleb neid vedelikuga lahjendada (vesi, hüdrosool, piim, vesinikperoksiid jne).
- Pastajas. Enamasti sisaldavad need kosmeetilisi savisid (võivad olla erinevat värvi) või ravimuda.
- Kreemjas. Neil on pehmeim tekstuur ja neid saab kujundada nahaprobleemide lahendamiseks, nagu ebapiisav puhastamine või niisutamine.
- Geeljas. Need sisaldavad sageli alkoholi, aaloe ekstrakti (või geeli), eeterlikke õlisid, puu- või köögiviljamahlu.
- Kollageen. Spetsiaalsed maskid küpsele, vananevale nahale, mida kasutatakse naha tõstmise ja noorendamise protseduuride kuurina.
- Alginaat (plastifitseeriv). Need sisaldavad algiinhappe sooli, tänu millele mask lõpuks kõvastub vaikude, kummi, parafiini või geelistavate ainete tihedaks kestaks. Salongis kantakse maski alla tavaliselt seerumit või rikkalikku kreemi.
- Film. Pärast pealekandmist sellised maskid kõvastuvad ja protseduuri lõpus jätavad maha õhukese kile, mis tuleb hoolikalt eemaldada. Tavaliselt valmistatud taimsest liimist, polüvinüülalkoholist.
Maskide klassifikatsioon: koostise järgi
Seal on parafiini, vetikate, taimsete, savi, aga ka loomse päritoluga näomaske (platsentast, mis sisaldavad kollageeni).
Maskide klassifikatsioonid: tegevuse järgi
Valikus on noorendavad, toitvad, niisutavad, pinguldavad (lifting efektiga), põletikuvastased, puhastavad, valgendavad ja toniseerivad näomaskid. Lisaks võib maskidel olla veresooni tugevdav või imav toime. Mõnel maskil on nahale termiline toime (jahutav või soojendav).
Salongi maskide sagedus
Teie nahatüübile ja olemasolevatele probleemidele valitud mask võimaldab teil saavutada positiivseid tulemusi, kui teete vähemalt 1-2 seanssi kuus. Näomaskid salongis on üks tõhusamaid ja soodsamaid viise naha noorendamiseks ja parandamiseks.
Näomassaaži hooldused
Salongis või kosmeetikakabinetis saab spetsialist pakkuda näomassaaži – ülitõhusat tehnikat pehmete kudede ja lihasstruktuuride mõjutamiseks. Massaaž aitab kõrvaldada stagnatsiooni, vere ja lümfi mikrotsirkulatsiooni, pinguldab ja tugevdab näo nahka ja ovaali. Saadaval on palju erinevaid massaažitehnikaid, mis aitavad lahendada konkreetse patsiendi nahaprobleeme.
Näidustused
- näonaha väsinud välimus ja seisund;
- ebatervislik, tuhm nahatoon näol;
- topeltlõua olemasolu;
- väljenduskortsud;
- näo pehmete kudede väljendunud ptoos (rippumine);
- ebaselge näokontuur, lõualuude olemasolu;
- näonaha turse;
- ilmsed märgid vanusega seotud muutustest ja naha vananemisprotsessidest.
Vastunäidustused
- suurte moolide, tüükade olemasolu;
- suur hulk aknet;
- ulatuslik dermatoloogiline põletik;
- raske akne;
- haavandite esinemine naha pinnal;
- herpes ägedas staadiumis;
- hemofiilia (krooniline vere hüübimise vähenemine);
- värsked lahtised haavad, hiljutised näovigastused.
Sordid
Tänapäeval on mitut tüüpi massaaži.
- Lümfidrenaažimassaaž aitab stimuleerida lümfisüsteemi, eemaldada kahjulikke aineid ja kiirendada lümfivoolu.
- Kiromassaaž ühendab klassikalisi ja idamaiseid inimkeha mõjutamise meetodeid. Jaapani massaaž on liigutuste ja toimingute kogum, mille eesmärk on näo noorendamine ja kortsude eemaldamine.
- Hispaania massaaž on loodud näoovaali modelleerimiseks, topeltlõua ja naha lõtvumise kõrvaldamiseks.
- Darsonval on spetsiaalne massaaž, mida tehakse spetsiaalse seadme abil (saab teha kodus).
- Krüomassaaž on külmamassaaž, mida teostatakse vedela lämmastikuga.
- Hõbelusikatega massaaž on tehnika, mida kasutatakse tursete leevendamiseks, kortsude ja silmade all olevate tumedate ringide kõrvaldamiseks.
Sagedus
Professionaalne massaaž salongis võimaldab saavutada tervikliku kuuriga noorendavaid tulemusi. Keskmiselt on vaja 8-12 seanssi. Alla 30-aastastele on massaažiseansid kohustuslikud 1-2 korda aastas, üle 30-aastastele - 2-3 korda aastas.
Massaaž parandab oluliselt naha seisundit, soodustab selle noorenemist, värskemat ja tervemat välimust. Lisaks on massaaž lõõgastav ja meeleolu parandav protsess.
Krüoteraapia näole
Krüoteraapia on populaarne kosmeetiline protseduur, mis aitab kõrvaldada põletikulisi protsesse, suurendada vereringet, aktiveerida ainevahetusprotsesse ja tugevdada naha kaitsvaid omadusi. Seansi ajal puutub nahk kokku madala temperatuuriga vedela lämmastikuga (-150° C), mis jahutab naha pindmist kihti. Protseduur on inimeste tervisele täiesti ohutu ega põhjusta valu.
Näidustused
- suurenenud naha rasvasus;
- vanusega seotud muutused, vananemise märgid;
- pigmentatsiooni olemasolu;
- komedoonid;
- vinnid;
- sügelus ja nahaärritus;
- nõrgenenud immuunsüsteem;
- dermatoloogilised põletikud;
- näo kudede turse;
- demodikoos (nahalesta);
- pehmete kudede vereringe halvenemine.
Vastunäidustused
- migreen;
- veresoonte patoloogiad ja probleemid;
- rosaatsea;
- palavikuline seisund.
Krüoteraapia tehnikad
Käsiraamat
Puuvillase aplikaatori abil kantakse madala temperatuuriga vedel lämmastik patsiendi nahale õrnalt libisevate liigutustega. Erilist tähelepanu pööratakse probleemsetele piirkondadele.
Krüo nebulisaator
Vedelat lämmastikku kasutatakse pigem krüopihustiga kui käsitsi. Vajalik temperatuur on -180° C. Kui ilmseid nahaprobleeme pole, piisab temperatuurist -60-80° C.
Krüoelektroforees
Protseduur on kombinatsioon krüoteraapiast ja elektroforeesist. Pulseeriva elektrivoolu mõjul süstitakse külmutatud ravimid naha sügavatesse kihtidesse spetsiaalse seadme - krüotroniga -, mis on valitud iga patsiendi jaoks individuaalselt, võttes arvesse tema naha iseärasusi ja probleeme.
Sagedus
Väljendatud ja pikaajalise toime saavutamiseks on vajalik 9-12 krüoteraapia seansi kuur. Üle 35-aastastel patsientidel on vanusega seotud muutuste peatamiseks ja naha vananemisprotsesside ennetamiseks soovitatav protseduuri külastada vähemalt kord aastas.
LPG näomassaaž
LPG massaaž kui tehnika loodi algselt figuuri korrigeerimiseks. Peagi juhtisid eksperdid tähelepanu selle edule võitluses keha ebatäiuslikkuse ja tselluliidiladestuste vastu, mistõttu otsustati valmistada näo-, kaela- ja dekolteepiirkonna LPG-massaažiseade. Sellel seadmel on 3 mõjutusmeetodit: Cosmechanics, Endermolift, Liftmassage. Igaüks neist on loodud spetsiaalselt konkreetsete näo- ja kaelapiirkondade raviks.
Näidustused
- vanus üle 25 aasta;
- laienenud poorid;
- topeltlõua olemasolu, nahaaluse rasva ladestumine näo piirkonnas;
- naha lõtvumine, lõtvumine ja ptoos;
- aknejärgsete jälgede olemasolu (armid, armid).
Kuidas seda teostatakse?
Spetsiaalne massaažitehnika aitab stimuleerida naharakke, hävitada vanu kollageenikiude ja sünteesida uusi. Tehnoloogia olemus põhineb plastilisel massaažil, mida teostab tavaliselt spetsialist. Näonahk on haavatav ja õhuke, kuid kortsude korral on vajalik sügavtöötlus. Manuaalne massaaž võib nahka vigastada, kuid LPG massaaži kasutamine võimaldab saavutada tulemusi ilma asjatu naha stressita.
Kudede töötlemine toimub spetsiaalse massaažikinnitusega. Sellel on väike kamber, millesse tõmmatakse vaakumefekti abil nahavoldid. Kambri sees töödeldakse nahka aktiivselt iseliikuvate rullidega. Selgete tulemuste saavutamiseks on vaja 10 kuni 20 seanssi. Täielik efekt ilmneb 6 kuu pärast.
tulemused
Pärast LPG massaaži kuuri nahk pinguldub märgatavalt, näokontuurid tugevnevad, nahaaluse rasva hulk näol väheneb, näokortsud vähenevad, rasunäärmete talitlus normaliseerub, tursed, verevalumid ja infiltraadid kaovad. .
Taastumisperiood
Pärast kuuri lõppu võib tekkida pehmete kudede kerge turse ja punetus (see on normaalne). Need sümptomid kaovad tavaliselt paari päeva jooksul iseenesest.
Raadiosageduslik näo tõstmine
Raadiosageduslik lifting (radiolifting) on mittekirurgiline riistvaratehnika naha noorendamiseks, mis on loodud spetsiaalselt küpsele nahale.
Näidustused
- vanus üle 25 aasta (soovitav 35-55 aastat);
- naha vananemine;
- varesed ja kortsud silmade ümber;
- näo kudede ptoos;
- lõtvunud nahk ja nahaalune rasv;
- sügavad kortsud otsmikul ja nasolaabiaalse kolmnurga piirkonnas;
- aknejärgsed jäljed (armid, põletik).
Kuidas seda teostatakse?
Tehnika olemus on pehmete kudede töötlemine spetsiaalse aparaadi poolt tekitatud raadiosageduslainetega. Enne manipuleerimise algust kantakse näonaha pinnale kreem, mis põhjustab närvilõpmete tundlikkuse kaotust.
Järgmisena ravib spetsialist instrumendiga korrigeerimist vajavaid nahapiirkondi. Raadiolained läbivad naha pinda ja edastavad soojusenergiat pehmetesse kudedesse ja lihasstruktuuridesse. Kuumus põhjustab kudede kokkutõmbumist ja kollageenikiudude aktiivset sünteesi.
tulemused
Radiolifting aitab siluda ja tugevdada näokontuuri, parandada nahatooni ja kaotada näokortse. Protseduur on inimkehale täiesti kahjutu, ei põhjusta valu ega provotseeri põletiku teket.
Taastumisperiood
Vahetult pärast protseduuri võib lühikeseks ajaks ilmneda hüperemia (punetus).
Näo biorevitaliseerimine
Biorevitalisatsioon on noorendav tehnika, mis kõrvaldab tõhusalt naha ebatäiuslikkused, küllastades nahka hüaluroonhappega.
Näidustused
- naha dehüdratsioon;
- ettevalmistusperiood enne laserpinna taastamist, keemilist koorimist;
- pleekinud, vananev nahk;
- näo kortsude olemasolu;
- naha elastsuse ja toonuse vähenemine, ptoos ja lõtvumine;
- varajase vananemise ennetamine, naha fotovananemine - väikeste kortsude ja vanuselaikude tekkimine päikese mõjul;
- venitusarmide, armide olemasolu;
- taastumine pärast keemilist koorimist, mikrodermabrasiooni, laserlihvimist, plastilist kirurgiat.
Kuidas seda teostatakse?
Hüaluroonhape on naha loomulik niiskuse allikas. Enne süstimist on vaja nahka puhastada mustusest ja kosmeetikast. Süstitav biorevitalisatsioon kestab umbes tund ja see viiakse läbi õhukese nõela ja injektori abil. Ravimit süstitakse nahka, kuni moodustub papule (sõlm). Protseduuriga võib kaasneda ebamugavustunne. Seetõttu on madala valuläve ja suurenenud tundlikkuse korral vajalik kohalik tuimestus.
tulemused
Biorevitaliseerimise peamine toime on kõigi nahakihtide sügavniisutamine. Pärast protseduuride läbimist püsivad tulemused 6 kuud
Taastumisperiood
Taastumine võtab aega umbes 3 päeva. Pärast seanssi võivad tekkida väikesed hematoomid ja valkjad papulid.
Näo biotugevdamine
Bioreinforcement on kaasaegne tehnika, mis on loodud pehmete kudede pinguldamiseks, näoovaali tugevdamiseks ja selle kontuuride parandamiseks ning näonaha noorendamiseks.
Näidustused
- vanus 35 kuni 50 aastat;
- lõtvunud nahavoldid;
- silma- ja huulenurkade, kulmude longus;
- hägused alalõua ja lõua kontuurid;
- sügavad nasolaabiaalsed voldid.
Kuidas seda teostatakse?
Biotugevdamine hõlmab geelilaadse hüaluroonhappe viimist koesse mööda vektorjooni. Protseduur viiakse läbi kohaliku anesteesia all. Märgatava tulemuse saavutamiseks on vaja läbi viia 3-4 intervalliga 2-3 nädalat. Pärast kuuri naha elastsus väheneb, näokuded pingulduvad, nahk on niisutatud, nägu näeb värske ja terve välja.
tulemused
Bioreinforcement tagab kvaliteetse pehmete näokudede tõstmise, pindmiste ja sügavate kortsude kõrvaldamise, näoovaali modelleerimise.
Taastumisperiood
Pärast seanssi on kerge punetus ja turse, mis mööduvad nädala pärast.
Näo mikrodermabrasioon
Mikrodermabrasioon on koorimine, mille käigus eemaldatakse naha pinnakiht laseriga lõigatud teemantkristallide ja vaakummassaaži abil, et puhastada ja stimuleerida naha uuenemist.
Näidustused
- õline nahatüüp;
- väikesed näonaha defektid;
- laienenud poorid;
- tuhm jume;
- naha vananemine;
- peened kortsud;
- märgatavad vanusega seotud muutused;
- akne, aknejärgsed jäljed;
- venitusarmid ja armid.
Kuidas seda teostatakse?
Mikrodermabrasiooniks kasutatakse erineva astme ja kaliibriga spetsiaalseid teemantkattega kinnitusi. Manuste valik sõltub patsiendi nahatüübist ja planeeritavast ravipiirkonnast. Protseduur viiakse läbi vaakumi abil. Kinnitused eemaldavad õrnalt epidermise surnud osakesed ja masseerivad kudet. See toime stimuleerib uute naharakkude kasvu, parandab vereringet ning uute elastiini- ja kollageenikiudude sünteesi.
tulemused
Protseduuri järgselt toimub reljeefi ühtlustumine ja jume paranemine, naha elastsuse ja tugevuse tõus ning väiksemate puuduste kõrvaldamine.
Taastumisperiood
Taastusravi pärast mikrodermabrasiooni kestab 5-8 päeva. Järgmise 1, 5-3 kuu jooksul on nahal punakas varjund, järk-järgult normaliseerub selle toon iseenesest.
Näo fotonoorendamine
Fotonoorendus (IPL-teraapia) on populaarne riistvaraline kosmetoloogia tehnika, mis soodustab pigmentatsiooni, ämblikveenide ja peente kortsude efektiivset korrigeerimist.
Näidustused
- freckles esinemine;
- laienenud poorid;
- tuhm jume;
- naha punetus, rosaatsea;
- naha pigmentatsioon;
- ilmekortsud.
Kuidas seda teostatakse?
Tehnika põhineb laia spektriga valgusenergial. Nahale asetatakse spetsiaalne värvitu ots, mille kaudu valgus tungib ja imendub hemoglobiini (veresoonkonna patoloogiate korral) või melaniini (pigmentatsiooni korral). See käivitab keha kahjustatud kudede eemaldamise ja aktiivse naha noorendamise.
tulemused
Pärast protseduuri kaovad ilmsed naha fotovananemise märgid, kapillaaride võrgustik, pigmentatsioon, kortsud, nahk näeb välja noorem ja värskem.
Taastumisperiood
Pärast seanssi omandab nahk ravipiirkonnas mitmeks tunniks roosaka varjundi.