Kas on olemas kortsudevastane vahend, mis võib aja jäljed näolt kustutada ja naha nooruslikkust pikendada? Vaatame koos üle peamised kortsude tekkepõhjused ja anname vastuse küsimusele: "Kas kortsudevastane kreem võib anda reaalse efekti? "
Esimesed kortsud hakkavad tekkima väsimusest või unepuudusest juba 25-aastaselt, need kaovad kiiresti, kui elurütm normaliseerub. Kahjuks see alati nii ei ole. Juba 30. eluaastaks tekivad näole kortsud, mis hõivavad kindlalt positsioonid ja me, mõeldes, kuidas nahka siluda, hakkame valima kortsudevastast vahendit.
Tõhusa kortsudevastase vahendi valimiseks on vaja teada kortsude tekkemehhanisme ja nende korrigeerimist.
Kortsud võib jagada järgmisteks osadeks:
- Mimic - moodustuvad näo näolihaste spasmi tõttu.
- Gravitatsioonilised - moodustuvad kudede turse ja lõtvumise tõttu. Kudede turse peamised põhjused on: luukarkassi nihkumine, lihasspasmid, lümfisõlmede põletik.
- Funktsionaalsed puudujäägid – tekivad hormonaalsete muutuste, ebapiisava vedeliku (dehüdratsioon), ebapiisava kollageeni, elastiini või hüaluroonhappe koguste (vanusega seotud muutused, hävimine päikesevalguse mõjul, halvad harjumused, alkoholi tarbimine jne) tõttu.
Omal käel, ilma eriväljaõppeta saab korrigeerida vaid ebapiisava veetarbimise, päikesevalguse kahjuliku mõju (fotovananemise) või ebatervisliku eluviisi tagajärjel tekkinud kortse. Muud tüüpi kortse korrigeerivad spetsialistid või peate läbima vastava koolituse, kuna tehnika või ravi tehniliselt ebaõige rakendamine võib olla kahjulik.
Millist mõju võib oodata kortsudevastasest vahendist
Niisutavaid kreeme saab kasutada igapäevaseks hoolduseks dehüdreeritud nahale, millele on tekkinud kortsud. Maksimaalse efekti saavutamiseks võite osta terve sarja niisutava toimega koduseid vahendeid kortsude vastu: puhastusvahend, seerum või kontsentraat, kreem ja mask.
Nahahoolduskosmeetikat valides ära unusta, et nahk, eriti suvel, vajab kaitset. Veenduge, et teie näo niisutaja sisaldaks päikesekaitsekreemi.
Isegi kui töötate kontoris, on need tooted teile kohustuslikud, sest päikesekiirgus läbib klaasi ja võib kahjustada nahka, hävitades kollageeni, elastiini ja hüaluroonhapet.
Trikk, mida kõik staarid kasutavad – igapäevase nahahoolduse reeglite kombineerimine aktiivse elustiili ja tervisliku toitumisega – see on suurepärane vahend kortsude vastu!
Kosmeetika, mis aitab kortsudest vabaneda, toimib naha pinnal, pakkudes niisutavat toimet.
Niisutajatena kasutatakse pehmendavaid aineid, oklusiivseid aineid ja niisutajaid. Nad moodustavad naha pinnale õhukese kile, mis hoiab ära dehüdratsiooni. Niiskusained tõmbavad õhust niiskust ligi ja seega niisutavad nahka.
Naha pinnale tekib piisav kogus vett, rakud sirguvad ja peened kortsud kaovad.
Kortsudevastane mask – 5 parimat koostisainet
Kodus saate naha noorendamiseks kasutada maski, mis sisaldab teatud komponente, sest mõju mõjutab aktiivsete komponentide koostis ja nende kogus.
Kortsudevastane mask peaks sisaldama:
- Kollageen. Loomne või taimne kollageen moodustab naha pinnale kile, mis aeglustab niiskuse aurustumist. Kollageen on ka väga hügroskoopne – see tõmbab ligi 30 veemolekuli. Pange tähele, et see kortsudevastase maski komponent võib põhjustada allergilist reaktsiooni. Enne maski näole kandmist tee test – kanna toodet küünarnukile ja oota 15-20 minutit.
- Hüaluroonhape. Naturaalne naha niisutaja. Hüaluroonhappe molekulid on väga suured ja sarnaselt kollageeni molekulidega ei läbi naha epidermaalset barjääri. Hüaluroonhappe tööpõhimõte on sama, mis kollageenil.
- Mesilasvaha. Looduslik komponent, mis on oklusiivne, see tähendab, et see katab naha tiheda kilega, vältides niiskuse kadu. Ärge kasutage pidevalt selle komponendiga maske, kuna see võib takistada rakuhingamist.
- Looduslikud õlid. See komponent niisutab nahka õrnalt ja sellel on olenevalt õli tüübist mitu mõju. Seega annab viinamarjaseemneõli põletikuvastase toime, tugevdab veresooni ja soodustab naharakkude uuenemist. Kortsudevastasel maskil võib olla mitte üks, vaid terve koostis õlisid, mis täiendavad ja tugevdavad vananemisvastast toimet.
- Peptiidid. Lühikesed aminohapetest koosnevad molekulid on võimelised läbima epidermise barjääri ja avaldavad mõju mitte pinnal, vaid naha sees. Nüüd on peptiide mitut tüüpi sõltuvalt nende mõjust: niisutav, noorendav, tõstev jne. Peptiididega maski on parem kasutada 35 või 40 aasta pärast. Ärge enne nahka liigselt stimuleerige, muidu võite saavutada vastupidise efekti.
Kortsudevastane kreem – mida ostes jälgida
Kui kortsudevastast maski saab kasutada iga 3-7 päeva tagant, siis meie kasutame kortsudevastast kreemi iga päev, seega on väga oluline seda õigesti valida.
Enne kreemi ostmist tasub aru saada, millised probleemid nahal on. Kui probleeme on raske iseseisvalt tuvastada, siis on parem pöörduda dermatoloogi-kosmeetiku poole, kes teeb nahale põhjaliku diagnoosi ja ütleb, millised kosmeetikatooted sobivad ja millised võivad naha seisundit halvendada.
Koostage toimeainete nimekiri vene ja ladina keeles, sest kosmeetikatoodete koostis on märgitud INCI keeles. See nimekiri aitab kosmeetikatoodete valikul.
Ärge pöörake tähelepanu kaunilt kujundatud pakenditele, mõnikord on neile kirjutatu turundustrikk, mitte teave, mida tuleks otsuse tegemisel kasutada. Kortsudevastast kreemi ostes pea meeles, et kõige olulisem on kreemi koostis.
Lugege hoolikalt koostisainete loetelust 5 esimest komponenti ja kui te nende hulgast õigeid toimeaineid ei leia, pole see kreem teie jaoks. Kreemi valimisel pidage meeles, et kosmeetikat on mitut tüüpi:
- Massiturg pakub laias valikus kosmeetikat taskukohaste hindadega, kuid selline kosmeetika ei anna alati mõju.
- Looduskosmeetika on hea toimega, kuid seda ei saa pikka aega säilitada stabilisaatorite ja antibakteriaalsete komponentide vähese sisalduse või täieliku puudumise tõttu.
- Professionaalne kosmeetika – sisaldab suures protsendis toimeaineid, tänu millele on sellel nähtav mõju juba esimesest pealekandmisest. Kosmeetikatoodete puuduseks on see, et see pole odav.
Kuid olenemata sellest, millist kosmeetikat valite, on peamine, et see aitaks nahal säilitada värskust ja tervist, hoolitseb hoolikalt naha eest, kustutades järk-järgult aja jälgi.