Organismi loomulikul teel noorendamine on täiesti võimalik, kui oled valmis oma elustiili muutma.
Kui suudate seda teha, ei näe te mitte ainult väliselt noorem välja, vaid kiirgate ka energiat ja rõõmu.
1. Joo iga päev palju vett (2 liitrit või vähemalt 6-8 klaasi)
Esimene näpunäide on kõige lihtsam ja odavam. Vananemist seostatakse meie keha järkjärgulise dehüdratsiooniga, mis viib kortsude, kuiva ja loid naha jms tekkeni.
Meie nahk kaotab järk-järgult oma võime vett säilitada, mis tähendab, et on oluline juua vähemalt poolteist liitrit vett päevas tühja kõhuga ja söögikordade vahel.
2. Naudi tervislikku ja täisväärtuslikku toitu
Hea toitumine on parim vahend noorendamiseks ja terviseks loomulikul teel. Tasakaalustatud toidupüramiidi aluseks on vitamiinide ja mineraalide rikkad toidud:
- puuvili,
- köögiviljad,
- pähklid,
- seemned,
- täistera,
- külmpressitud taimeõlid (kookospähkel, nisuidud, seesam, lina).
Nendest koostisosadest saad valmistada toitvaid taimetoitelisi smuutisid. Ühe sellise joogiga saad terve annuse antioksüdantseid toitaineid.
3. Söö antioksüdante
Kui soovite praktilisemat võimalust, võite kasutada toidulisandeid, mis on mõeldud teie keha noorendamiseks seest ja väljast.
Neil on võimas antioksüdantne toime, mis takistab vabade radikaalide poolt põhjustatud rakkude vananemist.
Antioksüdantsed toidulisandid:
- resveratrool,
- astaksantiin,
- glutatioon,
- C-vitamiin,
- vitamiin E
- seleen,
- roheline tee,
- kurkum,
- koensüüm Q10.
4. Hoolitse päikese eest
Kui soovid säilitada ja pikendada naha nooruslikkust, siis ei tasu liiga sageli päevitada. Liigne päikese käes viibimine põhjustab naha enneaegset vananemist.
Asi on selles, et suvel ei kasutata päikesekaitset ja istutakse tundide kaupa päikese käes, vaid tuleb iga päev 10 minutiks päikese kätte saada. Nii pruunistub teie nahk järk-järgult, ilma oksüdatsiooni negatiivsete mõjudeta.
5. Maga vähemalt 8 tundi
Hea puhkus on teie keha loomuliku taastumise ja noorendamise aluseks. Kuid uni ei ole puhkuse sünonüüm.
Kas ärkate alati värske ja energilisena? Kui vastus on eitav, siis tuleb vaadata unekvaliteeti mõjutavaid tegureid (stress, õhtusöök, magamistuba, valgus, müra, mobiiltelefon jne).
6. Õppige hingama
Hingamine küllastab keha hapnikuga, mistõttu on oluline õigesti hingata. Inimesed hingavad üldiselt valesti ja ebaühtlaselt.
Proovige seda harjutust: igal õhtul enne magamaminekut lõdvestage ja proovige hingata kaua ja sügavalt. See aitab keha hapnikuga küllastada ja selle tulemusena saate paremini magada.
7. Hoolitse oma tervise eest
Peate oma tervise eest hoolt kandma. Kui elutähtsad elundid nagu maks, neerud, kopsud, sooled või kilpnääre ei tööta korralikult, võib tulemuseks olla enneaegne vananemine.
Kui teil on kroonilisi haigusi, peaksite alustama nende raviga niipea kui võimalik.
8. Kasuta looduskosmeetikat
Soovitatav on kasutada looduslikest ja ökoloogilistest koostisosadest valmistatud looduskosmeetikat ja hügieenitooteid, mis põhinevad taimedel, eeterlikel õlidel, lilledel jne.
- Samuti ärge unustage enne magamaminekut meiki eemaldada, et nahk saaks end öösel korralikult parandada.
- Pese ja niisuta nahka enne magamaminekut ning tulemust märkad juba hommikul.
9. Positiivsed emotsioonid
Emotsioonid võivad mängida rolli ka noorendamises või enneaegses vananemises.
Rõõm ja positiivsed emotsioonid on teie tervisele parim eliksiir. Vajadusel otsige abi teraapiast, mis aitab teil lõõgastuda, näiteks jooga, tai chi, ujumine, tantsimine või mis tahes treening, mis teile meeldib. Väga kasulikud on ka loomingulised ja kunstilised tegevused ning vaba aja veetmine.