Topelttegevus on palju parem kui punktitabamus. Eelkõige selleks, et muuta teie naha ümberkujundamise ja noorendamise programm kaks korda tõhusamaks, oleme koos spetsialistidega valinud välja viis paari parimaid riistvara-, süstimis- ja plastilisi protseduure, mis toovad duetina töötades tõelise vau-efekti.
1. Fototeraapia + fraktsionaalne laser
Arstide leiutatud tehnikat nimetatakse fotofraktsiooniliseks ja see ühendab endas kaks järjestikust mõju nahale: IPL-valgus (fototeraapia) ja fraktsionaalne laser. Tänu IPL valgusele saab eemaldada pigmentatsiooni (tekkib sageli pärast päikese käes viibimist) ning fraktsionaalne laser käivitab kollageeni sünteesi, seega on võimalik taastada UV-kiirte poolt hävitatud nahakiud.
Fotofraktsiooniprotseduur on üsna agressiivne: see annab veidi päevitunud näo efekti (punetus, koorumine). Kerge turse püsib 1-2 päeva. Nädala pärast koorumine kaob, nahk muutub siledamaks, ühtlasemaks ja peegeldab hästi valgust.
Kahe erineva efekti kombinatsioon annab muljetavaldava tulemuse juba pärast ühte protseduuri. Esmalt puutub nahk kokku IPL-valgusega, kuid leebemate parameetrite järgi kui iseseisva fototeraapia protseduuri puhul (vanuselaikudest vabanemine) valitakse need individuaalselt. Seejärel rakendatakse anesteesiat ja nahka töödeldakse fraktsioneeriva laseriga. Fototeraapia eemaldab pigmentatsiooni, ämblikveenid, valgendab ja stimuleerib õrnalt kollageeni sünteesi. Laser tungib sügavale ja "stimuleerib" uute nahakiudude sünteesi. Lõplik efekt on märgatav 1-2 kuu pärast. Keskmiselt on vaja läbi viia 1-3 protseduuri (regulaarsus on individuaalne) nendevahelise intervalliga kuus. Pärast protseduure kaitske oma nägu kindlasti SPF-kreemidega.
2. Näomassaaž + botuliintoksiini süstid
Näomassaaž, manuaalne või riistvaraline, on üks neist protseduuridest, mida tuleks kasutada vanusega seotud muutuste ennetamiseks juba üsna noores eas. Samuti annab hea efekti juba tekkivate vanusega seotud muutuste korrigeerimisel (väljendavad nasolaabiaalsed voldid, "uhked kortsud" ja pikikortsud otsmikul, "varesejalad" silmaümbruses, näoovaali kaotus, lendlemine). Massaaž võimaldab treenida ja toniseerida lõdvestunud lihaseid või vastupidi, lõdvestada pinges lihaseid. Tänu sellele saame efekti: vähendame kortsude raskust ja parandame näo ovaali. Massaaž toimub ühe kuurina (keskmiselt 10 protseduuri, kaks nädalas), misjärel on võimalik korrigeerida miimikakortse botuliintoksiini süstidega.
3. Fraktsionaalne laser + PRP teraapia
Fraktsionaalne laser on üks populaarsemaid ja tõhusamaid vananemisvastaseid protseduure. See on õrn, kuid sügav lasernaha noorendamine, mis võimaldab vähendada kortsude sügavust, taastada naha ühtlast värvi, siledust ja tihedust, käivitada loomuliku värske kollageeni ja elastiini moodustumise protsessi. Seda efekti saab saavutada aparaadi tööpõhimõttega: õhuke laserkiir tungib läbi naha etteantud sügavusele ja moodustab terapeutilisi mikrokahjustusi läbimõõduga kuni 0, 2 mm. See toime hävitab vana kollageeni ja stimuleerib uute rakkude moodustumist, mis vastutavad kahjustatud piirkondade kiire parandamise eest. Tänu sellele on nahk pingul ja selle tekstuur paraneb.
Hoolimata lühikesest taastusperioodist pärast laseriga kokkupuudet, saabub täielik ja lõplik efekt pärast 3-5 seanssi. Samal ajal aktiveeruvad noorendamise mehhanismid juba nädal pärast esimest protseduuri (ja jätkavad kasvu) ning toime kestab kuni 1, 5 aastat.
Kõige parem on kombineerida fraktsioneerivaid laserprotseduure PRP-teraapiaga – oma vereplasma süstidega. Plasma sisaldab trombotsüüte, mis kiirendavad naha taastumist pärast laseriga kokkupuudet. Lisaks sisaldab see ka kasvufaktoreid, mis stimuleerivad veelgi fibroblaste, uusi kollageeni- ja elastiinikiude tootvaid rakke. Neid kahte protseduuri kombineerides saate tugevama noorendava efekti.
4. Näonaha tõstmine + täiteainete või autorasva süstimine
Plastilise kirurgia abil saate saavutada tõstmise efekti, kuid paraku on selle abil võimatu kortsudest täielikult vabaneda. Pärast plastilist operatsiooni jäävad näiteks kortsud suu ümber, samuti "marionettkortsud" (nn "valukurrud"). Nende vähem märgatavaks muutmiseks kasutatakse täitesüste nasolaabiaalsete voldikute, huulte ja sigomaatilise piirkonna piirkonnas. Alternatiiviks täitesüstidele on lipofilling protseduur, mil mahu täiendamiseks kasutatakse enda rasvarakke. Neid võetakse süstlaga teatud kehaosadest (maht, reie sisekülg, põlved) ja süstitakse väikeste portsjonitena soovitud piirkonda. Seda tuleb teha väga ettevaatlikult, sest peamine ülesanne on tagada, et rasvarakud juurduksid õiges kohas ja juurduksid. Lipofillimise eelis täitesüstide ees on ilmne: täiteaineid on vaja igal aastal uuendada ja rasvarakud jäävad süstekohale aastateks. Samuti on lipofillingu puhul välistatud võimalik allergiline reaktsioon, mis võib avalduda süstitavatel täiteainetel.
5. Blefaroplastika + laserprotseduurid
Suuremal määral sobib see kombinatsioon alumiste silmalaugude operatsioonide jaoks, kui lihased on naha külge "keevitatud" ja kõike ebavajalikku pole võimalik eemaldada. Seetõttu on kolm nädalat pärast operatsiooni näidustatud selle piirkonna laserravi. Laser mõjub nahale stimuleerivalt, vähendades seda ning aktiveerides uue kollageeni ja elastiini sünteesi, mille järel nahk pakseneb ja muutub elastsemaks. Tugeva efekti saavutamiseks võib piisata ühest seansist.
Sageli kasutatakse seda tehnikat juhtudel, kui on vaja vabaneda herniakottidest (see probleem, muide, võib häirida ka väga noori inimesi). Operatsioon selliste herniate eemaldamiseks tehakse transkonjunktivaalselt (väikese sisselõike kaudu alumise silmalau limaskesta küljel) ja pärast rasvataskute eemaldamist jääb üleliigne nahk, mis vajab pingutamist; nendel eesmärkidel vajate laserit.